صفحه اصلي | گزارش تصویری | ارتباط با ما | حوادث کشور بر روی نقشه | ارسال پرسش |
  شعار سال  

  مناسبت هاي هفته  

  ساعت  

  سایتهای مرتبط  
سازمان امداد و نجات
جمعيت هلال احمر فارس
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر
معاونت درمان و توانبخشی
معاونت امور جوانان
معاونت امور داوطلبان
دانشگاه علمی کاربردی
پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی
  تاريخ  
  اوقات شرعی  
  آمار سايت  
  پیوندها  

 


جمعيت هلال احمر ارسنجان

پايگاه نجاتگر 

پايگاه امدادگران

تيم جاده

قوه قضاییه 

 مجلس شورای اسلامی

 
 
 
 

وزارت جهاد و کشاورزی

وزارت نیرو

وزارت صنایع و معادن

وزارت راه و ترابری

وزارت بازرگانی

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری

 

  موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان  

موسسه پزشکی کوهستان

  دعا  
مقام معظم رهبری : از همه ی کسانی که در جمعیت هلال احمر مشغول کارهای تلاشگری و پشتیبانی و خدمت به مردم هستند، از یکایک آنها تشکرمی کنم
  اخبار ويژه  
چهارمين مرحله طرح درجه بندي امدادگران و نجاتگران استان فارس آغاز گرديد
با ابلاغ آخرين ويرايش دستورالعمل طرح اعطا و ارتقا درجات امدادي به داوطلبان جمعيت هلال احمر رون ايجرايي آن در شهرستان ها آغاز شد.
1393/08/24
  اطلاعيه  
شماره جدید سازمان امدادونجات
شماره تلفن اضطراری امدادونجات از147 به شماره112 تغییریافت.
1392/09/25
شماره گواهينامه تخصصي دوره هاي تخصصي سرپناه اضطراری،اسکان موقت واردوگاه
با تشكر ازروساي محترم شعب در برگزاري دوره هاي تخصصي (سرپناه اضطراری،اسکان موقت واردوگاه) خواهشمند است شماره دوره ذيل بر روي فرمت دوم گواهينامه هاي مربوط به اين دوره الصاق گردد: شماره12114/27/23/92
1392/08/27
  اخبار  
چهارمين مرحله طرح درجه بندي امدادگران و نجاتگران استان فارس آغاز گرديد
با ابلاغ آخرين ويرايش دستورالعمل طرح اعطا و ارتقا درجات امدادي به داوطلبان جمعيت هلال احمر رون ايجرايي آن در شهرستان ها آغاز شد.
1393/08/24
جلسه هم انديشي تدوين eop در مركز جمعيت هلال احمر استان فارس برگزار گرديد.
با حضور مديران،معاونين و كارشناسان جمعيت هلال احمر كشور جلسه هم انديشي تدوين eop در مركز جمعيت هلال احمر استان فارس برگزار گرديد. اين جلسه كه به صورت فشرده از روز پنج شنبه به مدت سه روز در مركز جمعيت هلال احمر استان فارس برگزار گرديد، طرح عمليات اضطراري امداد و نجات در حوادث جاده اي، حمايت هاي رواني و امداد و نجات كوهستان مورد ارزيابي قرار گرفت.
1393/08/24
اقدامات حمايتي هلال احمر براي برقراري آرامش رواني در قير و كارزين
همزمان با با وقوع زمين لرزه اي به بزرگي 4.9 در مقياس ريشتر و وقوع دو پس لرزه به بزرگي 3.8 تا 3.9 در مقياس ريشتر در ششم آبان ماه سالجاري ستاد مديريت بحران معاونت امداد و نجات با حضور مدير عامل محترم تشكيل و اقدامات حمايتي اين جمعيت در لحظات اوليه وقوع زلزله به شرح زير آغاز گرديد. اعزام تيم هاي امدادي جمعيت فيروزآباد به قيروكارزين، آماده باش كامل به شهرستان هاي معين جهرم، فسا، خنج، اوز، لارستان، شيراز، گراش و فراشبند براي امدادرساني در لحظات اوليه انجام شد. همچنين بارگيري يك دستگاه تريلي، و دو دستگاه كاميون امدادي از مركز استان براي اعزام اقلام امدادي به شهرستان قيروكارزين از اقدامات اوليه اين ستاد بود. همچنين از شهرستان قيروكارزين 8 تيم ارزياب براي بررسي و تعيين ميزان خسارات احتمالي وارده به مناطق شلدون، زاخرويه، افزر و سر آسياب از ديگر اقدامات معاونت امداد در لحظات اوليه بحران بود. در ادامه با اعزام تيم فرماندهي معاونت امداد و نجات به شهرستان قير وكارزين نشست اضطراري ستاد مديريت بحران شهرستان با حضور جناب آقاي جمالي، جانشين معاونت امداد و نجات استان، آقاي واعظ زاده مسئول پايگاه هاي امداد و نجات استان، جناب آقاي حجت الاسلام و المسلمين اكبري امام جمعه و نماينده محترم ولي فقيه در شهرستان، معاونين و كارشناسان فرمانداري و ادارات شهرستان قير وكارزين تشكيل و مقرر گرديد اقدامات زير در اسرع وقت انجام گيرد. 1- برپايي سه اردوگاه اسكان اضطراري در مدارس شبانه روزي شهرستان قير و كارزين 2- برپايي اردوگاه بزرگ اسكان اضطراري در ورزشگاه آزادي شهرستان قير 3- حضور اعضا كارگروه امداد و نجات براي ارائه خدمات متناظر با شرح وظايف آنها در اردوگاه هاي امدادي جمعيت هلال احمر در ادامه امدادگران و نجاتگران خواهر و برادر هلال احمر با برپايي 4 اردوگاه اسكان اضطراري در شب اول اقدام به اسكان بيش از 120 خانوار در اردوگاه هاي پيام نور، استاد شهريار، غدير و ورزشگاه آزادي نمودند. در راستاي ساير اقدامات امدادي معاونت امداد و نجات ضمن تعامل و همكاري با مسئولان علوم پزشكي و شبكه بهداشت شهرستان اقدام به ايجاد فضاي مناسب براي ارائه خدمات درماني به مردم خارج از محوطه بيمارستان كردند. در اين راستان 10 دستگاه چادر امدادي براي استقرار تيم هاي درماني تهيه و برپا گرديد. پيرو اقدامات انجام شده توسط معاونت امداد و نجات آرامش نسبي به سطح شهرستان بازگشته و در حال حاضر وضعيت آرام مي باشد.
1393/08/08
18 ساعت عمليات نفس گير كوهستان در آبشار مارگون
به گزارش معاونت امداد و نجات استان فارس ساعت 21 پنج شنبه مورخ 6/6/1393 با اعلام حادثه كوهستان براي تعدادي از گردشگران در منطقه آبشار مارگون سپيدان بلافاصله تيم امداد و نجات كوهستان شهيد هدايت اله ثمرمند جمعيت هلال احمر اين شهرستان عازم محل حادثه گرديد. نجاتگران پايگاه رنج موفق شدند پس از 18 ساعت عمليات نفس گير امداد و نجات با ايجاد گارگاه، دو نفر از حادثه ديدگان را كه بر روي ديواره آبشار مارگون گيرافتاده بودند به سلامت نجات دهند. آبشارگون مارگون از جاذبه هاي توريستي استان فارس و البته ايران است كه به ارتفاع 70 و عرض 100 متر در 48 كيلومتري شهر اردكان(سپيدان) در روستاي مارگون واقع شده است.
1393/06/08
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور کوار -فیروزآباد
به گزارش واحد کنترل و هماهنگی عملیان معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس یه دستگاه اتوبوس مسافربری در کیلومتر یک محور کوار به فیروزآباد دچار سانحه واژگونی میشود که بلافاصله دو پایگاه امداد جاده ای هلال احمر واقع در دوراهی میمند و آبگرم کوار به محل سانحه اعزام و اقدام به عملیات رهاسازی و امدادرسانی به مصدومین نمودند
1393/04/14
واژگوني اتوبوس در محور آباده – اصفهان 12 مصدوم برجاي گذاشت
به گزارش واحد کنترل و هماهنگی عملیات معاونت امداد و نجات فارس واژگوني يك دستگاه اتوبوس مسافربري اسكانيا در محور مواصلاتي آباده – اصفهان 12 مصدوم برجاي گذاشت. اين حادثه ساعت 7 صبح روز يكشنبه 28 ارديبهشت ماه در كيلومتر 60 محور آباده – اصفهان رخ داد. امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر آباده به محض دريافت خبراين حادثه از طريق اورژانس، ‌بلافاصله از پايگاه امداد و نجات بين شهري شورجستان در محل حادثه واقع در 30 كيلومتري پايگاه حضور يافتند نجاتگران جمعيت هلال احمر آباده با همكاري نيروهاي اورژانس نسبت به انتقال مصدومان به مراكز درماني اقدام نمودند. در عمليات امدادرساني علاوه بر نيروهاي جمعيت هلال احمر و اورژانس،‌ نيروهاي انتظامي و پليس راه نيز حضور داشتند. قابل ذكر است اين اتوبوس 29 سرنشين داشت كه از اين تعداد 12 نفر در حادثه واژگوني مصدوم شدند.
1393/02/28
5 نفر کشته بر اثر تصادف اتوبوس و پراید و سمند در محور نورآباد - گچساران
دیروز مورخ 23/2/93بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با دو دستگاه سواری سمند و پراید ۵ نفر کشته شده اند کشته شدگان مربوط به خودروی پراید بوده است. تعداد سرنشینان پراید ۶ نفر گزارش شده است. اتوبوس از طرف قائمیه به سمت بابامیدان در حال حرکت بوده و بر اثر انحراف به چپ با خودروی پراید که از طرف شهر مصیری به سمت شهر نورآباد در حرکت بوده است تصادف می کند. امدادگران پایگاه بابامیدان هلال احمر به محض اطلاع از وقوع حادثه به محل اعزام و اقدامات لازم امدادرسانی را برای مصدومین حادثه انجام دادند.
1393/02/24
برگزاری دوره تخصصی نجات در آوار در شهرستان لارستان
دوره تخصصی نجات در آوار از امروز 93/2/8 در شهرستان لارستان شروع شد که تا روز جمعه 93/2/12 به طول خواهد انجامید در این دوره از شهرستان ها جنوب استان(لارستان-لامرد-فیروزآباد-اوز-گراش-خنج-فراشبند-قیر و کارزین-مهر) دعوت به عمل آمده است.
1393/02/08
واژگونی یک دستگاه سواری پراید
به گزارش كارشناس معاونت امداد و نجات استان فارس ساعت 09:02 امروز 93/1/7 بدنبال وقوع حادثه واژگونی سواری پراید در کیلومتر 27 محور خرمبید- آباده، امدادگران پايگاه کولی کش بلافاصله عازم محل سانحه شدند. در اين سانحه رانندگي 6 نفر دچار حادثه شدند که 5 نفر از آنان مصدوم شدند كه توسط امدادگران امدادرسانی و 2 نفر از آنان به بیمارستان منتقل شدند
1393/01/07
واژگونی یک دستگاه سواری 206
به گزارش كارشناس معاونت امداد و نجات استان فارس ساعت 12:20 امروز 93/1/7 بدنبال وقوع حادثه واژگونی پژو 206 در کیلومتر 110 محور شیراز - اصفهان ، امدادگران پايگاه شهيد آباد بلافاصله عازم محل سانحه شدند. در اين سانحه رانندگي 4 نفر دچار حادثه شدند که 2 نفر از آنان مصدوم شدند كه توسط امدادگران امدادرسانی و به بیمارستان منتقل شدند.
1393/01/07
آرشیو
  منو اصلي  
  آموزش تخصصي  
فرم جدید آموزش تخصصی
دستورالعمل گواهينامه ها ي تخصصي
دستور العمل و گواهینامه عمومي امداد و نجات
گزارش تصویری دوره تخصصی سیلاب سپیدان
فرم و گواهی دوره بازاموزی تابستانه
فرم کارورزی پیش بیمارستانی
  مطالب آموزشی  
اقدامات پیش بیمارستانی
اسكان اضطراري
نجات از ارتفاع
نجات آوار
نجات سيلاب
نجات جاده
آشنايي با gps
اصول پيمايش
جزوه تخصصي امداد و نجات در حوادث جاده اي
محتوای آموزشی حمایت روانی
  باشگاه امدادگران  
فرمهای انتخاب امدادگر برتر
  تصاوير  

  نظر سنجی  
  مشخصات سيستم شما  
   

 

  hgh  
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به معاونت امداد و نجات استان فارس مي باشد.1390©